Praga – turystyczny top

Praga przypomina mi bardziej miasta południowo – zachodniej Europy, niż jedną ze stolic dawnych krajów socjalistycznych. To prawdziwy tygiel kultur, który przeplata się z zachodnioeuropejskim stylem życia.

Na pewno warto przejechać się praskimi tramwajami, zarówno tymi leciwymi jak i nowoczesnymi Skodami 15T. Infrastruktura tramwajowa jest w doskonałym stanie i dzięki niej można przemieścić się w niemal każdy zakątek miasta. Warto przy tym kupić bilet na kilka dni, dzięki czemu można poruszać się po mieście wszystkimi linami autobusowymi, tramwajowymi, metrem oraz kolejką na Wzgórze Petrin. Metro ma 3 linie – zieloną, żółtą i niebieską. Jest bardzo dobrze skomunikowane z miejscami przesiadkowymi np. z tramwajami.

Wyszehrad zachwyca wspaniałym widokiem na praskie nowe miasto, tu na przykościelnym cmentarzu pochowani są najznamienitsi Prażanie.

Warto też przepłynąć się stateczkiem na drugą stronę Wełtawy, żeby z wody podziwiać widok na praskie pagórki.

Noclegi to kwestia indywidualna. Polecam hotel A&O Rhea nieco oddalony od centrum, ale za to z oszałamiającym widokiem na Pragę. Jest to 20 piętrowy wieżowiec, niedawno gruntownie odnowiony.

Wieczorny spacer po starym i nowym mieście odsłania prawdziwe życie stolicy. Tłumy ludzi i klimatyczne kafejki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto odwiedzić Cafe Domecek i wypić kufelek piwa 😉

Czeskie okolice to na pewno dawne kamieniołomy Amerika niedaleko miejscowości Karlstejn. Zapierające dech w piersiach widoki !!! Można upajać się przyrodą i podziwiać malownicze zakątki miasteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.